Przejdź do treści

Wolontariat

DLA UCZNIÓW
TAK. POMAGAM. Ogólnopolska zbiórka żywności.
Szkolne Koło Caritas działające w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Nowej Wsi Ełckiej we współpracy z Caritas Diecezji Ełckiej zaangażowało się w działanie wsparcia osób ubogich przed świętami Bożego Narodzenia.
W dniach 03-04. 12. 2021r. uczniowie Szkoły Podstawowej im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej uczestniczyli w Ogólnopolskiej Bożonarodzeniowej Zbiórce Żywności.
Wspólnymi siłami zebraliśmy produkty, które zostały podzielone na paczki i przekazane Parafialnym Zespołom Caritas na terenie Ełku. W dniu dzisiejszym, tj. 20.01.2022r. otrzymaliśmy imienne podziękowania wraz z danymi.
W imieniu własnym i organizatora serdecznie dziękuję za okazane wsparcie.

Ewa Auron-Kędzierska
Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli braniu
Jak co roku wolontariusze Szkolnego Koła Caritas przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Nowej Wsi Ełckiej pod opieką p. B. Okrągłej, p. M. Niedźwieckiej p. E. Czerniawskiej i p. E. Auron-Kędzierskiej przygotowali kiermasz świąteczny.
Już pod koniec listopada rozpoczęliśmy przygotowanie dekoracji świątecznych pod czujnym; artystycznym okiem p. K. Niedźwieckiej. To choinki wykonane bardzo kreatywnie - z makaronu czy płatków kosmetycznych bombki - z cekinów, wstążek i z użyciem kasz, wianki adwentowe do dekoracji drzwi i stołu; wszelkie stroiki z symbolami Bożego Narodzenia i kartki świąteczne.
Kiermasz odbył się w kościele parafialnym w Nowej Wsi Ełckiej, a środki pozyskane ze sprzedaży zostały w dniu 17 grudnia 2019 r. przekazane na rzecz absolwenta naszej szkoły - na cele rehabilitacyjne.


Ewa Auron-Kędzierska
Dnia 12 grudnia 2019 r. odbyły się warsztaty "Świąteczne pierniki" kierowane do  społeczności naszej szkoły. Zadaniem uczestników było przygotowanie i udekorowanie ciastek piernikowych.  
Wspaniałej zabawie nie było końca. Cieszymy się, że przybyli uczniowie aktywnie i kreatywnie spędzili wspólnie czas wolny.

Ewa Auron-Kędzierska
Kolędnicy misyjni
Głoszenie Dobrej Nowiny, dzielenie się radością i wiarą, zapraszanie do misyjnego zaangażowania i pomocy rówieśnikom
z krajów misyjnych – oto cel wędrówki „Kolędników Misyjnych", które w okresie Bożego Narodzenia „wcielają się" w role misjonarzy w trudzie wędrówki «od domu do domu»” dla swoich rówieśników z innej części świata. Tegoroczne przedsięwzięcie dedykowane było  małym mieszkańcom Amazonii.

Bożena Okrągła
Wróć do spisu treści