Przejdź do treści

Tak pracujemy

DLA UCZNIÓW
Świąteczne zajęcia zdalne w klasie 1 b
prowadzący: Danuta Pawłowska, r. szk. 2020/2021

Dzień Górnika w 1 b
prowadzący: Danuta Pawłowska, r. szk. 2020/2021
W związku ze Świętem Górnika uczniowe klasy 1 ba wykonali galowe czapki górnicze.
Zdrowe śniadanie w 1 b
prowadzący: Danuta Pawłowska, r.szk. 2020/2021
W ramach akcji "Zdrowe śniadanie" klasa 1 b przygotowywała surówkę marchewki i jabłka. Uczniowie z dużym zaangażowaniem przygotowywali warzywa. Surówka bardzo smakowała.
Zdrowe śniadanie w 0 a
prowadzący: Ewa Grajewska, r.szk. 2019/2020
W dniu 3.10.2019 r. uczniowie z klasy 0 a  podjęły wielkie wyzwanie – same miały przygotować dla siebie drugie śniadanie.  Dzieci poznały korzyści wynikające ze spożywania drugiego śniadania, dowiedziały się jak ważna jest zbilansowana dieta, bogata w produkty zbożowe i 5 porcji warzyw, owoców i soków.  Przyniosły do przedszkola potrzebne produkty. Na początku przypomniały sobie zasady bezpieczeństwa, których należy przestrzegać podczas posługiwania się nożem. Po starannym umyciu rączek, założeniu fartuszków i przygotowaniu stanowisk pracy wszyscy zabrali się do pracy.Dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty. Można śmiało powiedzieć, że zadanie wykonały doskonale. Podczas robienia kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę.
Okazało się, że dzieci jednak lubią warzywa, a najlepiej smakują im kanapki zrobione własnoręcznie, które wyglądały pięknie, kolorowo i zawierały mnóstwo witamin. Nawet  największe niejadki zjadły swoją porcję z apetytem.

Zajęcia plastyczne w klasie 3 a
prowadzący: Danuta Pawłowska, r.szk. 2019/2020
4.10.2019 r.  klasa 3 a pracowała metodą warsztatów wykonując prace plastyczne o tematyce jesiennej.
Efekty pracy widoczne są na wystawie.
Po zakończonej pracy, krótka lekcja szachów.

Zajęcia świetlicowe
prowadzący: Danuta Pawłowska, Anna Choroś , Katarzyna Królczyk, r. szk. 2018/2019

Lekcja otwarta "Stop wypalaniu traw"
prowadzący: Danuta Pawłowska r. szk. 2018/2019


„Przygotowania do Wielkanocy"
23.02.2018 r. - Zajęcia plastyczne w świetlicy
prowadzący: Danuta Pawłowska, Anna Choroś , Katarzyna Królczyk
„Budowa makiety miasta"
23.02.2018 r. - Zajęcia w klasie 2 a  
n-l: Danuta Pawłowska

Realizując program edukacji technicznej, uczniowie klasy 2 a wykonywali makietę miasta.

„Wiem co jeść, aby być zdrowym"
26.04.2018 - Zajęcia w klasie 2 b  
n-l: Lucyna Kuryło

Piramida żywienia była bohaterką zajęć związanych ze zdrowym odżywianiem w klasie drugiej b. Dzieci z dużym zaangażowaniem wykonywały plakaty, a potem odbyła się dyskusja: "Co jeść, aby być zdrowym".

„Wiosenne śniadanie"
17.04.2018 - Zajęcia w klasie O a  
n-l: Elżbieta Kołdys

Dzieci z zakupionych przez wychowawczynię produktów sporządzały kanapki śniadaniowe. Najważniejszym składnikiem były warzywa. Kanapki wyglądały bardzo apetycznie i wszystkie zostały zjedzone z apetytem.

Nasze ulubione baśnie i bajki” - zabawa w  teatr
Zajęcia w klasie O a - r. szk. 2017/2018
n-l: Elżbieta Kołdys

Przez cały tydzień dzieci w klasie 0 a dzieci rozmawiały o ulubionych baśniach i bajkach oraz występujących w nich postaciach. Dowiedziały się, jak wygląda teatr i kto w nim pracuje, a także w jaki sposób należy zachowywać się podczas przedstawienia. Poznały różne rodzaje teatralnych lalek - kukiełki, marionetki, pacynki. Bawiły się przygotowanymi przez siebie kukiełkami. Zabawom nie było końca.
Na koniec teatralnego tygodnia dzieci kolorowały ilustracje do wybranych bajek.

zdjęcia >>>

Ozdoby choinkowe
Zajęcia w klasie I a - r. szk. 2017/2018
n-l: Danuta Pawłowska

6 grudnia klasa 1 a z okazji "Mikołaje" wykonywała bombki świąteczne. Dzieci ozdabiały stropianowe bombki cekinami wedug własnych pomysłów.Kreatywność dzieci była godna pozazdroszczenia.

Jak wygląda praca górnika
Zajęcia w klasie III a - r. szk. 2017/2018
n-l: Małgorzata Niebylecka-Wojciechowska

23 listopada 2017 kasę 3 a odwiedził gość - pani Patrycja Karwowska. Pani Patrycja mieszkała na Górnym Śląsku i jest córką górnika.
Opowiedziała dzieciom o ciężkiej pracy górnika, zwyczajach i potrawach śląskich.

Zdrowe odżywiane - owoce i warzywa w innej postaci
Zajęcia w klasie I a - r. szk. 2017/2018
n-l: Danuta Pawłowska

Dnia 23 października 2017 r. uczniowie klasy Ia tworzyli prace przestrzenne z owoców i warzyw. Pomysłowi uczniowie stworzyli zwierzęta i ludziki, które można zjeść. Zdrowe odżywianie to podstawa dobrego samopoczucia i zdrowia. Takie lekcje mają zachęcić do zdrowego trybu życia.

Zdrowe odżywiane - sałatka jabłkowo-marchwiowa
Zajęcia w klasie I a i I b - r. szk. 2017/2018
n-l: Danuta Pawłowska, Lucyna Potuszyńska

09.10.2017
uczniowie klasy 1a i 1 b przygotowali na zajęciach w klasie sałatkę jabłkowo-marchwiową.
Zajęcia miały na cel u promowa nie zdrowego odżywiania.

Barwy jesieni” - propagowanie zdrowego odżywiania w 0a
Zajęcia w klasie O a - r.szk. 2017/2018
n-l: Elżbieta Kołdys

27.09.2017 r. w oddziale przedszkolnym 0 a realizowano kompleksowy  temat "Barwy jesieni". Dzieci przyniosły warzywa i owoce. Nazywały je, segregowały. Wiedzą, gdzie rosną, które zjadamy na surowo a które gotujemy. Znają smaki warzyw i owoców, o czym przekonały się przygotowując wspólnie sok warzywno-owocowy. Przygotowanie soku wymagało wiele pracy ale smakował wyśmienicie.

Porządkowanie wokół głazu upamiętniającego brawurową akcję likwidacji hitlerowskiego komanda śmierci zwanego "Widmem Śmierci"
Zajęcia w klasie 6 a - r.szk. 2016/2017
n-l: Regina Sus


Uczniowie klasy VI a angażują się w opiekę nad lokalnymi miejscami pamięci. W tym celu ,w ramach lekcji historii, udali się w kierunku Ełku, gdzie nieopodal Żabiego Oczka stoi pamiątkowy głaz upamiętniający brawurową akcję likwidacji hitlerowskiego komanda śmierci zwanego "Widmem Śmierci", dokonującego masowych egzekucji na jeńcach rosyjskich, włoskich i więźniach polskich z obozu w Boguszach pod Prostkami. By zwiększyć wiedzę o historii naszego kraju i wzmocnić  świadomość obywatelską i postawę patriotyczną klasy, uczniowie koła historycznego „Kocham Polskę” przygotowali krótki wykład na temat wydarzeń z 31 października 1943 roku.
Wszyscy uczestnicy wycieczki chętnie porządkowali teren wokół głazu.

Konstytucja 3 Maja” - przedstawienie dla klas trzecich
Zajęcia w klasie 6 a - r.szk. 2016/2017
n-l: Regina Sus


18.05.2017 uczniowie kółka historycznego „Kocham Polskę” pod kierunkiem p. Reginy Sus w przystępny sposób przybliżyli uczniom klas trzecich wydarzenia związane z uchwaleniem Konstytucji 3 maja i jej znaczenia w tamtym okresie dla Polski i Europy.

Makbet” - drama na lekcji jęz. polskiego
Zajęcia w klasie 6 a - r.szk. 2016/2017
n-l: Regina Sus


12.05.201. Drama na lekcji jęz. polskiego jako nauka poprzez doświadczenie i przeżywanie w oparciu o fragment "Makbeta" W. Szekspira. A przy tym doskonała zabawa, pobudzająca zarówno wyobraźnię, jak i ekspresję ruchową, mimiczną i werbalną.

Kolorowe twarożki” - zajęcia kulinarne
Zajęcia w klasie O a - r. szk. 2016/2017
n-l: Elżbieta Kołdys
27.04.2017 dzieci z oddziału przedszklnego 0 a przygotowywały samodzielnie smakowe, kolorowe twarożki. Najpierw uczyły się rozpoznawać i dzielić produkty spożywcze pochodzenia roślinnego i zwierzęcego. Następnie do białego twarożku dodawały truskawki, winogrona, rzodkiewki zmieniając tym samym smak twarożku. Po zjedzeniu przygotowanego samodzielnie twarożku dzieliły się wrażeniami na temat smaków.

Promujemy zdrowe odżywianie - „Wiosenne kanapki”
Zajęcia w klasie III a - r. szk. 2016/2017
n-l: Danuta Pawłowska

27.04.2017 r. uczniowie klasy III a w ramach zajęć promujących zdrowy tryb życia przygotowywali "wiosenne kanapki". Najważniejsze miejsce na kanapce stanowiły nowalijki. Przygotowanie i degustacja kanapek przebiegła w bardzo pracowitej i miłej atmosferze.

Gry i zabawy z użyciem różnorodnych elementów”  - lekcja otwarta
Zajęcia z języka angielskiego w klasie 0 b - r. szk. 2016/2017
n-l: Katarzyna Królczyk

27.02.2017 r. Zjęcia z zastosowaniem wielu metod aktywizujących utrwalające nazwy liczebników.

Zdrowe desery” - desery owocowe
Zajęcia w klasie III a - r. szk. 2016/2017
n-l: Danuta Pawłowska

01.03.2017 uczniowie klasy III a na zajęciach technicznych uczyli się przygotowywać "zdrowy deser" oraz poznawali budowę miksera. Utrwalali zasady bezpiecznego posługiwania się urządzeniami elektrycznymi ubijając śmietanę. Deser wzbogacony owocami bardzo wszystkim smakował.

Smaki przypraw” - desery owocowe
Zajęcia w klasie III b r. szk. 2016/2017
n-l: Lucyna Potuszyńska

24.02.2017 r. uczniowie klasy III b na zajęciach edukacyjnych poznawały smaki przypraw i ich zastosowanie. Następnie przygotowały desery owocowe z cynamonem i gorzką czekoladą.

Zimny jak lód” - zabawy badawcze
Zajęcia w klasie O a - r. szk. 2016/2017
n-l: Elżbieta Kołdys

09.02.2016 r. dzieci z oddziału przedszklnego badały właściwości lodu. Poprzez doświadczenie sprawdzały w jakiej wodzie lód topi się szybciej, w zimnej czy w ciepłej. Sprawdzały, czy lód pływa czy tonie oraz jak się zachowuje trzymany w dłoniach.

„Azjatyckim szlakiem” - prezentacja państw azjatyckich
Zajęcia w klasie III a - r.szk. 2016/2017
n-l: Danuta Pawłowska

15.11.2016 klasa III a przygotowała prezentację pt. „Azjatyckim szlakiem”.
W ramach projektu dzieci wcześniej zapoznały się z kontynentem Azji i jego niektórymi państwami: Chinami, Japonią, Wietnamem i Indiami.
W dniu prezentacji dzieci podzielone na grupy opracowały plakaty o wybranym państwie.  
Plakaty zawierały charakterystyczne ilustracje związane z danymi państwami. Każda z grup przedstawiła i omówiła swoją pracę.

"FANTASY WORLDS"
Język angielski klasy III a  i III b - r. szk. 2015/2016

Klasy 3 a i 3 b miały do wykonania plakaty opisujące postacie fantastyczne. Dzieciom bardzo spodobał się ten pomysł. Oto kilka z nich:

"PLACES IN TOWN"
Język angielski klasy II a i II b - r.szk. 2015/2016
n-l: Katarzyna Królczyk

Klasy 2 a i 2 b miały za zadanie opisać swoje miasto lub wieś w języku angielskim. Najładniejsze prace zostały wywieszone przed wejściem do szkoły.
Oto i one:

"Pokaz mody ekologicznej"
Zajęcia w klasach IIa i IIb - r. szk.2015/2016
n-l: Danuta Pawłowska i Lucyna Potuszyńska

"Wiosenny ogród"
Zaęcia plastyczne - klasa III b - r. szk. 2015/2016
n-l: Lucyna Kuryło

"FAMOUS PEOPLE"
Język angielski klasy III a i III b - r.szk.2015/2016
n-l: Katarzyna Królczyk


Uczniowie klasy 3 a i 3 b mieli za zadanie opisać dzień z życia wybranej przez siebie znanej postaci w języku angielskim. Uczniom bardzo spodobał się ten pomysł a najładniejsze prace zostały wywieszone na tablicy przy wejściu do szkoły. Oto i one:

"Energia elektryczna wokół nas"
Zajęcia zintegrowane - klasa III b -  r.szk. 2015/2017
n-l: Lucyna Kuryło


W klasie III b realizowany był cykl zajęć związanych z energią e ektryczną.
Na zajęciach opracowano trzy bloki tematyczne:
1. Od łuczywa do żarówki energooszczędnej
2. Jak to się dzieje, że żarówka świeci
3.Gdy zostaję sam w domu.

Celem zajęć było pogłębienie wiedzy dzieci na temat energii elektrycznej oraz uświadomienie, dlaczego należy energię oszczędzać i jak bezpiecznie obsługiwać urządzenia elektryczne.
Zajęcia realizowane byływ ciągu tygodnia. Na zakończenie odbył się klasowy konkurs recytatorski
"Skąd ten prąd".
konkurs recytatorski >>>

1. Od łuczywa do żarówki energooszczędnej
2. Jak to się dzieje, że żarówka świeci
3. Gdy zostaję sam w domu
Wróć do spisu treści