Przedszkole Samorządowe w Nowej Wsi Ełckiej
Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Wycieczka do Warszawy- 2012/13

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY-2012/2013

Sprawozdanie zwycieczki do Warszawy

12 czerwca 2013 r. wybraliśmy się na wycieczkę do Warszawy. Uczestniczyło w niej 44 uczniów, 4 nauczycieli.  Wycieczkę obsługiwało 2 kierowców i przewodnik.
Na placu szkoły wszyscy zebraliśmy się już o godz. 5.15. Z Nowej Wsi Ełckiej wyjechaliśmy około godz. 5.30. Do celu dotarliśmy ok. 10.00. W drodze widzieliśmy pomnik Nike oraz Zamek Królewski.
Pierwszym punktem w planie naszej wycieczki było kino. Seans rozpoczął się o godz. 10.30. Oglądaliśmy bajkę 3D pt.”Tajemnica Zielonego Królestwa”. Sala kinowa mieściła się w Złotych Tarasach. Kilka minut po dwunastej rozpoczęła się przerwa obiadowa. Po posiłku chodziliśmy po Centrum Handlowym. 0 14.30 rozpoczęliśmy zwiedzanie Centrum Nauki Kopernika. Tam widzieliśmy, jak wynalazki Kopernika wykorzystywane są w teraźniejszości. Około godz. 16.30 wyjechaliśmy w stronę Stadionu Narodowego. Był on główną atrakcją wycieczki. Oglądanie zaczęliśmy ok. 17.15. Oprowadzała nas po nim pani przewodnik. Dzięki jej opowieściom poznaliśmy wiele ciekawostek dotyczących powstania i różnych funkcji stadionu. Już na początku zauważyliśmy, że na boisku nie ma murawy. Widzieliśmy szatnie i łazienki zawodników oraz salę konferencyjną. Mogliśmy wczuć się w rolę kibica, jak i piłkarza. Na koniec mieliśmy możliwość zakupić pamiątki.
W drogę powrotną wyruszyliśmy o godz. 19.00. W Łomży zatrzymaliśmy się na półgodzinną przerwę. W Nowej Wsi Ełckiej byliśmy ok. 23.00.
Wycieczka bardzo nam się podobała. Zwiedziliśmy wiele obiektów. Wizyta w Centrum Nauki Kopernika poszerzyła naszą wiedzę. Cieszyliśmy się, że odwiedziliśmy Stadion Narodowy.

Katarzyna Szkraba – uczestnik wycieczki z kl. VI b

.......... zdjęcia >>>

Zespół Szkolno-Przedszkolny w Nowej Wsi Ełckiej
19-300 Ełk, tel/fax: 87 619 74 25, e-mail: sp.nwe@interia.pl
Projekt i aktualizacja: Lucyna Kuryło
Wróć do spisu treści