Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Lekcja otwarta w klasie 3 a-2019/2020

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2019/2020
Dnia 10 grudnia w godzinach 08.55-10.35  w klasie 3 a odbyły  się dwugodzinne zajęcia  otwarte dla nauczycieli  i rodziców. Zajęcia prowadziła p. Danuta Pawłowska.
 
Temat  zajęć nawiązywał do edukacji prozdrowotnej i brzmiał: „Jaki mamy wpływ na zdrowie swoich zębów?”.
Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że od nich samych zależy zdrowie i wygląd ich zębów.

Na pierwszej godzinie zajęć uczniowie poszerzyli wiedzę o znaczeniu zdrowych, sposobach pielęgnacji jamy ustnej, zasadach prawidłowego żywienia i zapobiegania urazom jamy ustnej.
 
Dugą lekcją była edukacja plastyczna, która miała na celu integrację rodziców, dzieci i nauczycieli.
Wspólnie zostały wykonane ząbki „ludziki”, które są radosne bo są zdrowe. Rodzice wykazali się dużą pomysłowością i talentem. Na uwagę zasługuje udział tatusiów w tym przedsięwzięciu.
Prace plastyczne będą zdobić korytarz szkolny.

 
Prowadząca lekcję, p. Danuta Pawłowska zaprosiła na zajęcia panią Agnieszkę Marcinkiewicz, nauczycielkę edukacji wczesnoszkolnej i uczennicę na kierunku higienistka stomatologiczna w Szkole Policyjnej w Ełku, która przekazała fachową wiedzę o znaczeniu zębów dla prawidłowego funkcjonowania organizmu człowieka  rodzicom  i  uczniom.
Zachęciła, by w sposób świadomy kształtować potrzebę korzystania z opieki stomatologicznej.
Na zakończenie dzieci otrzymały od pani Agnieszki prezent: szczoteczkę, pastę do zębów i ulotkę jak dbać o higienę jamy ustnej, oraz instrukcję wykonania doświadczenia „Atak osadowy”.

Admin.
Wróć do spisu treści