Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Koncert "Dla Babci i Dziadka"-2019/2020

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2019/2020
17 stycznia 2020 r. Koncert „Dla Babci i Dziadka”
Dzień Babci i Dziadka to najpiękniejsze dni w roku. W tych dniach Babcie i Dziadkowie obdarzani są szczególnymi dowodami miłości. Nasi uczniowie chcieli także uczynić ten dzień wyjątkowym dla swoich kochanych Babć i Dziadków. To właśnie dla nich dedykowany był koncert „Dla Babci i Dziadka”.
O godz. 9.00 sala gimnastyczna udekorowana kolorowymi kwiatami zapełniła się Babciami i Dziadkami przedszkolaków, dzieci oddziałów zerowych oraz uczniów klas 1-3.
Wszyscy przybyli, aby podziwiać występy swoich wnucząt. Uroczystość rozpoczął pan Dyrektor Jacek Szumski, który powitał wszystkich ciepłymi słowami, a następnie przekazał mikrofon prowadzącym. Byli nim uczniowie klas trzecich - Elżbieta Urbanowicz i Stanisław Marcinkiewicz. Dyrektor zapytał prowadzących o to, czym powinni charakteryzować się babcie i dziadkowie. Niektóre odpowiedzi bardzo rozbawiły publiczność.
Elżbieta i Stanisław zapowiadali występy poszczególnych artystów, począwszy od grup przedszkolnych, które jako pierwsze występowały na scenie.
Dzieci pięknie i bardzo spontanicznie wykonywały przygotowany program. Śpiewały i tańczyły, a kiedy dostrzegały swoje Babcie czy Dziadków machały do nich na powitanie. Starsi uczniowie również przysporzyli swoim gościom wielu wzruszeń, a w niejednych oczach widać było radość, szczęście i dumę.  Nie brakowało też oklasków, na które mali artyści z pewnością zasłużyli.
Na zakończenie wszystkie dzieci odśpiewały „100 lat” i rozeszły się do klas, aby wręczyć wykonane przez siebie upominki.
Było to bardzo wzruszające i piękne spotkanie, które być może stanie się nową tradycją nasze szkoły.
Dziękujemy wszystkim za przybycie.

Lucyna Kuryło
Wróć do spisu treści