Szkoła Podstawowa im. Jana Brzechwy w Nowej Wsi Ełckiej
Przejdź do treści

Dzień Edukacji Narodowej-2019/2020

SZKOŁA > WYDARZENIA > Z ŻYCIA SZKOŁY - 2019/2020
Dnia 15.10.2019 r. w naszej szkole odbyła się akademia  z okazji  Dnia  Edukacji Narodowej.
14 października  to szczególny dzień - święto polskiej szkoły, święto uczniów, nauczycieli, pracowników obsługi i tych co szkoły prowadzą i nadzorują.
Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia Pana Dyrektora, który przywitał wszystkich nauczycieli, pracowników szkoły oraz zaproszonych nauczycieli i emerytów. Następnie przekazał głos przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego, Nikoli Wentland, uczennicy klasy VIII a, która zaprosiła na program satyryczny „Lekcja wytrzymałości”. Program przygotowali uczniowie klasy VIII b pod kierunkiem opiekunów Samorządu Uczniowskiego, p. Katarzyny Królczyk i p. Emilii Czerniawskiej. Młodzi artyści piosenką i słowem przedstawili lekcję matematyki i języka polskiego.
Po części artystycznej nadszedł czas na wręczenie orderów wszystkim pracownikom obsługi, pracownikom administracji, nauczycielom oraz przybyłym emerytom.  
Wiele ciepłych i miłych słów popłynęło w ich kierunku od uczniów.  Miłym akcentem tej uroczystości  była piosenka zaśpiewana przez Julię Samełko z klasyVIII a pt. „Radość najpiękniejszych lat” oraz  „Kochani Nauczyciele” w wykonaniu klas czwartych i piątych. Przewodniczący Rady Rodziców p. Piotr Bagiński wręczył piękne róże, podziękował za dotychczasowe zaangażowanie  oraz życzył wielu sił i wytrwałości w codziennej pracy. Docenił i podkreślił  swoją  wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie, czujność i  troskę o dobro wychowanków. Na zakończenie akademii głos zabrał  p. Dyrektor Jacek Szumski, który  jeszcze raz podziękował wszystkim, którzy pomagali przy zorganizowaniu tej uroczystości i wspólnie z uczniami zaśpiewał „100 lat” dla wszystkich nauczycieli.
Na tym uroczystość zakończono i wszyscy udali się do klas.

Katarzyna Królczyk
Wróć do spisu treści